首页 / 微控制器 / PIC16LF18854T-I/SO
minImg
PIC16LF18854T-I/SO
Microchip Technology
型号:
PIC16LF18854T-I/SO
封装:
28-SOIC
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 25
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SOIC
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 24x10b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V