首页 / 微控制器 / PIC16LF1933-I/SP
minImg
PIC16LF1933-I/SP
Microchip Technology
型号:
PIC16LF1933-I/SP
封装:
28-SPDIP
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SPDIP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SPDIP
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 11x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V