首页 / 微控制器 / PIC16LF1933-I/SS
minImg
PIC16LF1933-I/SS
Microchip Technology
型号:
PIC16LF1933-I/SS
封装:
28-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP
库存 : 399
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SSOP
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 11x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V