首页 / 微控制器 / PIC16LF627-04I/SS
minImg
PIC16LF627-04I/SS
Microchip Technology
型号:
PIC16LF627-04I/SS
封装:
20-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP
库存 : 258
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 4MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 224 x 8
Number of I/O 16
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-SSOP
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V