首页 / 微控制器 / PIC16LF873AT-I/SS
minImg
PIC16LF873AT-I/SS
Microchip Technology
型号:
PIC16LF873AT-I/SS
封装:
28-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 10MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 192 x 8
Number of I/O 22
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 28-SSOP
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 5x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V