首页 / 微控制器 / PIC16LF87T-I/ML
minImg
PIC16LF87T-I/ML
Microchip Technology
型号:
PIC16LF87T-I/ML
封装:
28-QFN (6x6)
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 10MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 368 x 8
Number of I/O 16
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-QFN (6x6)
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V