首页 / 微控制器 / PIC17C44T-33/PQ
minImg
PIC17C44T-33/PQ
Microchip Technology
型号:
PIC17C44T-33/PQ
封装:
44-MQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44MQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 33MHz
Program Memory Type OTP
RAM Size 454 x 8
Number of I/O 33
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
Supplier Device Package 44-MQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series PIC® 17C
Package / Case 44-QFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 6V