首页 / 微控制器 / PIC18F2410T-I/ML
minImg
PIC18F2410T-I/ML
Microchip Technology
型号:
PIC18F2410T-I/ML
封装:
28-QFN (6x6)
描述:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 768 x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-QFN (6x6)
EEPROM Size -
Series PIC® 18F
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 10x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V