首页 / 微控制器 / PIC18F2480-E/ML
minImg
PIC18F2480-E/ML
Microchip Technology
型号:
PIC18F2480-E/ML
封装:
28-QFN (6x6)
描述:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
库存 : 260
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 768 x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-QFN (6x6)
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Package Tube
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V