首页 / 微控制器 / PIC18F27J53-I/SS
minImg
PIC18F27J53-I/SS
Microchip Technology
型号:
PIC18F27J53-I/SS
封装:
28-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SSOP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 48MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.8K x 8
Number of I/O 22
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SSOP
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 18J
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 128KB (64K x 16)
Package Tube
Data Converters A/D 10x10b/12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.15V ~ 3.6V