首页 / 微控制器 / PIC18F27Q83T-I/SO
minImg
PIC18F27Q83T-I/SO
Microchip Technology
型号:
PIC18F27Q83T-I/SO
封装:
28-SOIC
描述:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SOIC
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 64MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 12.5K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SOIC
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 24x12b; D/A 1x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V