首页 / 微控制器 / PIC18F4221-E/P
minImg
PIC18F4221-E/P
Microchip Technology
型号:
PIC18F4221-E/P
封装:
40-PDIP
描述:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 40DIP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 40-PDIP
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 4KB (2K x 16)
Package Tube
Data Converters A/D 13x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V