首页 / 微控制器 / PIC18F57Q43-E/PT
minImg
PIC18F57Q43-E/PT
Microchip Technology
型号:
PIC18F57Q43-E/PT
封装:
48-TQFP-EP (7x7)
描述:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 48TQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 64MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 44
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 48-TQFP-EP (7x7)
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 48-TQFP Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 43x12b; D/A 1x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V