首页 / 微控制器 / PIC18F6680-E/PT
minImg
PIC18F6680-E/PT
Microchip Technology
型号:
PIC18F6680-E/PT
封装:
64-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.25K x 8
Number of I/O 52
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Package Tray
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V