首页 / 微控制器 / PIC18F86K90-I/PT
minImg
PIC18F86K90-I/PT
Microchip Technology
型号:
PIC18F86K90-I/PT
封装:
80-TQFP (12x12)
描述:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 64MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 69
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 80-TQFP (12x12)
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 80-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Package Tray
Data Converters A/D 24x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V