首页 / 微控制器 / PIC18LF24K42-E/SS
minImg
PIC18LF24K42-E/SS
Microchip Technology
型号:
PIC18LF24K42-E/SS
封装:
28-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 64MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SSOP
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Package Tube
Data Converters A/D 24x12b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V