首页 / 微控制器 / PIC18LF25K80T-I/SO
minImg
PIC18LF25K80T-I/SO
Microchip Technology
型号:
PIC18LF25K80T-I/SO
封装:
28-SOIC
描述:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 64MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.6K x 8
Number of I/O 24
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SOIC
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 8x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V