首页 / 微控制器 / PIC18LF46K22T-I/MV
minImg
PIC18LF46K22T-I/MV
Microchip Technology
型号:
PIC18LF46K22T-I/MV
封装:
40-UQFN (5x5)
描述:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40UQFN
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 64MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.8K x 8
Number of I/O 35
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 40-UQFN (5x5)
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 40-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 30x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V