首页 / 微控制器 / PIC18LF6393-I/PT
minImg
PIC18LF6393-I/PT
Microchip Technology
型号:
PIC18LF6393-I/PT
封装:
64-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 64TQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 768 x 8
Number of I/O 50
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series PIC® 18F
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Package Tray
Data Converters A/D 12x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V