首页 / 微控制器 / PIC24F16KL401T-I/SO
minImg
PIC24F16KL401T-I/SO
Microchip Technology
型号:
PIC24F16KL401T-I/SO
封装:
20-SOIC
描述:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SOIC
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 18
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-SOIC
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (5.5K x 24)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 12x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V