首页 / 微控制器 / PIC24FJ192GA106-I/PT
minImg
PIC24FJ192GA106-I/PT
Microchip Technology
型号:
PIC24FJ192GA106-I/PT
封装:
64-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64TQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 53
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series PIC® 24F
Package / Case 64-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, PMP, SPI, UART/USART
Program Memory Size 192KB (65.5K x 24)
Package Tray
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V