首页 / 微控制器 / PIC24FJ256GA110-E/PT
minImg
PIC24FJ256GA110-E/PT
Microchip Technology
型号:
PIC24FJ256GA110-E/PT
封装:
100-TQFP (12x12)
描述:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 85
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 100-TQFP (12x12)
EEPROM Size -
Series PIC® 24F
Package / Case 100-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, PMP, SPI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (85.5K x 24)
Package Tray
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V