首页 / 微控制器 / PIC24FJ32MC102-I/SP
minImg
PIC24FJ32MC102-I/SP
Microchip Technology
型号:
PIC24FJ32MC102-I/SP
封装:
28-SPDIP
描述:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SPDIP
库存 : 283
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 16 MIPs
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 16
Number of I/O 21
Peripherals Brown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SPDIP
EEPROM Size -
Series PIC® 24F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (11K x 24)
Package Tube
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V