首页 / 微控制器 / PIC24FJ64GB106-I/MR
minImg
PIC24FJ64GB106-I/MR
Microchip Technology
型号:
PIC24FJ64GB106-I/MR
封装:
64-VQFN (9x9)
描述:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64VQFN
库存 : 157
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 51
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 64-VQFN (9x9)
EEPROM Size -
Series PIC® 24F
Package / Case 64-VFQFN Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 64KB (22K x 24)
Package Tube
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V