首页 / 微控制器 / PIC24FJ64GL302-E/MV
minImg
PIC24FJ64GL302-E/MV
Microchip Technology
型号:
PIC24FJ64GL302-E/MV
封装:
28-UQFN (4x4)
描述:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28UQFN
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 21
Peripherals DMA, LCD, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 28-UQFN (4x4)
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, PIC® XLP™ 24F
Package / Case 28-UFQFN Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Package Tube
Data Converters A/D 9x10/12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V