首页 / 微控制器 / PIC24FV08KM102-E/SP
minImg
PIC24FV08KM102-E/SP
Microchip Technology
型号:
PIC24FV08KM102-E/SP
封装:
28-SPDIP
描述:
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SPDIP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 23
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SPDIP
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (2.75K x 24)
Package Tube
Data Converters A/D 19x10b/12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V