首页 / 微控制器 / PIC24FV16KM104-E/MV
minImg
PIC24FV16KM104-E/MV
Microchip Technology
型号:
PIC24FV16KM104-E/MV
封装:
48-UQFN (6x6)
描述:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48UQFN
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 48-UQFN (6x6)
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 48-UFQFN Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (5.5K x 24)
Package Tube
Data Converters A/D 22x10b/12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V