首页 / 微控制器 / PIC32MM0016GPL028-I/M6
minImg
PIC32MM0016GPL028-I/M6
Microchip Technology
型号:
PIC32MM0016GPL028-I/M6
封装:
28-UQFN (4x4)
描述:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28UQFN
用户指南
Core Processor MIPS32® microAptiv™
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 22
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-UQFN (4x4)
EEPROM Size -
Series PIC® 32MM
Package / Case 28-UFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Microchip Technology
Connectivity IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (16K x 8)
Package Tube
Data Converters A/D 12x10/12b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V