首页 / 微控制器 / PIC32MX340F256HT-80V/MR
minImg
PIC32MX340F256HT-80V/MR
Microchip Technology
型号:
PIC32MX340F256HT-80V/MR
封装:
64-VQFN (9x9)
描述:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64VQFN
用户指南
Core Processor MIPS32® M4K™
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 53
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 64-VQFN (9x9)
EEPROM Size -
Series PIC® 32MX
Package / Case 64-VFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 3.6V