首页 / 微控制器 / PIC32MX440F128HT-80V/MR
minImg
PIC32MX440F128HT-80V/MR
Microchip Technology
型号:
PIC32MX440F128HT-80V/MR
描述:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VQFN
用户指南
Core Processor MIPS32® M4K™
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 3.6V