首页 / 微控制器 / PIC32MX675F512L-80V/PT
minImg
PIC32MX675F512L-80V/PT
Microchip Technology
型号:
PIC32MX675F512L-80V/PT
封装:
100-TQFP (12x12)
描述:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
用户指南
Core Processor MIPS32® M4K™
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 85
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 100-TQFP (12x12)
EEPROM Size -
Series PIC® 32MX
Package / Case 100-TQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Microchip Technology
Connectivity Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 3.6V