首页 / 微控制器 / PIC32MX795F512H-80V/MR
minImg
PIC32MX795F512H-80V/MR
Microchip Technology
型号:
PIC32MX795F512H-80V/MR
描述:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64VQFN
用户指南
Core Processor MIPS32® M4K™
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128K x 8
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Package Tube
Data Converters A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 3.6V