PJA300F-5-G
Cosel USA, Inc.
型号:
PJA300F-5-G
描述:
AC/DC CONVERTER 5V 250W
Product Status Active
Efficiency 77%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 4.02" W x 1.61" H (190.0mm x 102.1mm x 40.9mm)
Number of Outputs 1
Series PJA (300W)
Current - Output 1 50 A
Power (Watts) 250W