Panjit International Inc.
型号:
PJMH190N60E1_T0_00601
封装:
TO-247AD
批次:
-
描述:
600V/ 190MOHM / 20.6A/ EASY TO D
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.287
$3.287
10
$2.95165
$29.5165
25
$2.79072
$69.768
100
$2.41851
$241.851
250
$2.294478
$573.6195
500
$2.058821
$1029.4105
1000
$1.736353
$1736.353
2500
$1.649532
$4123.83
5000
$1.587516
$7937.58
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1410 pF @ 400 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 40 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 180mOhm @ 9.5A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.8V @ 250µA |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600 V |
| Power Dissipation (Max) | 160W (Tc) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 20.6A (Tc) |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Vgs (Max) | ±30V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | PJMH190 |