PK70FG80
SanRex Corporation
型号:
PK70FG80
描述:
THYRISTOR MODULE 800V 70A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 3 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 70 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case Module
Mfr SanRex Corporation
Package Tray
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 110 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 1460A, 1600A