ITT Cannon, LLC
型号:
PLA1G021003
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PLUG MALE 3POS SOLDER CUP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$17.252
$17.252
10
$14.94825
$149.4825
25
$14.16792
$354.198
50
$13.96272
$698.136
100
$12.31998
$1231.998
250
$11.498648
$2874.662
500
$11.252256
$5626.128
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm) |
| Backshell Material, Plating | Polysulfone (PSU) |
| Insert Material | Plastic |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Voltage Rating | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C |
| Applications | Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black, Gray |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock, Push-Pull |
| Orientation | 0° |
| Mounting Feature | - |
| Series | PL |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Polysulfone (PSU) |
| Base Product Number | PLA1G |