首页 / LED 驱动器 / PLED200W-063-C3150-D
minImg
PLED200W-063-C3150-D
Thomas Research Products
型号:
PLED200W-063-C3150-D
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 21-63V 3.15A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
Product Status Obsolete
Weight 2.1 lbs (952.5 g)
Current - Output (Max) 3.15A
Ratings IP66, NEMA 6
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series PLED200W
Power (Watts) 200 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 21 ~ 63V