C&K
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$14.801
$14.801
10
$13.2715
$132.715
25
$12.68858
$317.2145
60
$12.032064
$721.92384
120
$11.594588
$1391.35056
240
$10.865388
$2607.69312
480
$10.063236
$4830.35328
960
$9.025
$8664
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP40 |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Square, Button |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 1A (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.20mm Dia |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VAC/DC |
| Series | PLP16 |
| Type | Standard, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-On |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | C&K |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Base Product Number | PLP16 |