PLS0E821MCO8
Nichicon
型号:
PLS0E821MCO8
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Series PLS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.8 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF