PLT0603Z1581LBTS
Vishay Dale Thin Film
型号:
PLT0603Z1581LBTS
封装:
0603
描述:
RES SMD 1.58K OHM 0.15W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1.58 kOhms
Series PLT
Power (Watts) 0.15W