PLT0805Z9651LBTS
Vishay Dale Thin Film
型号:
PLT0805Z9651LBTS
描述:
RES SMD 9.65KOHM 0.01% 1/4W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 9.65 kOhms
Series PLT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W