PLX1C221MDL1TD
Nichicon
型号:
PLX1C221MDL1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V T/H
库存 : 1662
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Series PLX
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.4 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF