PM0603H-2N7
Bourns Inc.
型号:
PM0603H-2N7
品牌:
Bourns Inc.
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 2.7NH 300MA 100MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 13 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series PM0603H
Inductance 2.7 nH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz