PM1210-1R0J
Bourns Inc.
型号:
PM1210-1R0J
品牌:
Bourns Inc.
封装:
1210
描述:
FIXED IND 1UH 400MA 700 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 28 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Series PM1210
Inductance 1 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 120MHz