PM12565S-470M
Bourns Inc.
型号:
PM12565S-470M
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 47UH 2.8A 69 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 69mOhm Max
Series PM12565S
Inductance 47 µH