PM125S-561M-RC
Bourns Inc.
型号:
PM125S-561M-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 560UH 440MA 1.34OHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 740mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.34Ohm Max
Series PM125S
Inductance 560 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz