PM125S-820M
Bourns Inc.
型号:
PM125S-820M
描述:
FIXED IND 82UH 1.14A 200MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.82A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.14 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Series PM125S
Inductance 82 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz