PM127SH-331M-RC
Bourns Inc.
型号:
PM127SH-331M-RC
描述:
FIXED IND 330UH 1.1A 600MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 18 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Series PM127SH
Inductance 330 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.9MHz