首页 / 固定电感器 / PM13560S-100M-RC
minImg
PM13560S-100M-RC
Bourns Inc.
型号:
PM13560S-100M-RC
描述:
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
库存 : 14
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25.5mOhm Max
Series PM13560S
Inductance 10 µH