PM1812-271J-RC
Bourns Inc.
型号:
PM1812-271J-RC
品牌:
Bourns Inc.
封装:
1812
描述:
FIXED IND 270UH 92MA 12 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 92 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Series PM1812
Inductance 270 µH
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 4MHz